ПОГОДЖЕНО

                                                                  Рішення учнівської ради

                                                                 Володимирівського ліцею «Успіх»

                                                  від «__»_________2023р.

Загальні правила поведінки здобувачів освіти

Володимирівського ліцею «Успіх»

Правила для здобувачів освіти Володимирівського ліцею «Успіх» встановлюють норми поведінки в приміщенні та на території закладу освіти.

Мета правил – створення в школі безпечної нормативної робочої обстановки, що сприяє успішній роботі кожного здобувача освіти, виховання поваги до особистості і її прав, розвиток культури поведінки і навичок спілкування.

 1. Загальні правила поведінки здобувачів освіти

1.1. Здобувач освіти приходить до школи за 15 – 20 хвилин до початку занять, чистий і охайний. При вході у школу дотримується правил ввічливості, залишає верхній одяг у гардеробі, прямує до місця проведення уроку.

1.2. Школа – територія, на якій не місце для зброї, вибухових або вогненебезпечних предметів і речовин; спиртних напоїв, наркотиків, інших одурманюючих речовин та отрут, газових  балончиків.

1.3. Не слід  без дозволу педагогів виходити  зі школи і з її території в урочний час. У разі пропуску учбових занять здобувач освіти повинен пред’явити класному керівнику довідку від лікаря або записку від батьків (або особи, яка їх замінює) про причину відсутності на заняттях. Пропускати заняття без поважних причин не рекомендується.

1.4. Здобувач освіти щодня приносить необхідні навчальні приладдя, підручники, зошити, щоденник. Приходить до школи з підготовленими домашніми завданнями з предметів згідно з розкладом уроків.

1.5. Здобувач освіти проявляє повагу до старших, піклується про молодших. Учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші школярі – молодшим, хлопчики – дівчаткам.

1.6. Поза школою здобувачі освіти поводяться скрізь і завжди так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім’я школи.

1.7. Здобувачі освіти бережуть майно школи, охайно відносяться як до свого, так і до чужого майна. 1.8. Здобувачі освіти дотримуються правил техніки безпеки як під час уроків, так і під час перерв.

1.9. Користування мобільними телефонами  на уроках шкодить засвоєнню матеріалу під час освітнього процесу . 1.10. Рекомендовано здобувачам освіти мати змінне взуття на осінньо-зимовий період з 1 жовтня.

1.11. Всі здобувачі освіти зобов’язані берегти підручники, кожна книга повинна бути підписана користувачем,  в усіх підручниках  необхідно мати закладенку. У разі пошкодження підручника відшкодування відбувається за рахунок батьків учня.

 1. Поведінка на заняттях

2.1. Протягом уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими справами, що не стосуються уроку. Урочний час повинен використовуватися учнями тільки для навчальних цілей. Будь-які записи в щоденниках учнями повинні виконуватися охайно.  2.2. Здобувач освіти під час уроку може залишити клас тільки з дозволу вчителя.

2.3. Якщо здобувач освіти хоче поставити запитання вчителю або відповісти на запитання вчителя, він піднімає руку.

 1. Поведінка до початку уроку, на перервах і після закінчення занять 3.1. До початку уроку здобувач освіти повинен прибути до кабінету по першому дзвінку.

3.2. Під час перерви здобувач освіти:

 • наводить порядок на своєму робочому місці;
 • рухаючись коридорами, сходами, намагається триматися правої сторони;
 • прислухається до зауважень працівників школи, чергових вчителів;
 • у разі запізнення на урок повинен постукати в двері кабінету, зайти, привітатися з вчителем і попросити дозволу сісти на місце.

3.3. Під час перерви здобувачі освіти не повинні:

 • бігати сходами, поблизу вікон та в інших місцях, не пристосованих для ігор;
 • штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми;
 • палити в будівлі і на території школи.
 • 3.4. Після закінчення уроку здобувач освіти повинен залишити в порядку своє робоче місце.

3.5. Черговий учень  по класу:

 • знаходиться в класі під час перерви;
 • забезпечує порядок в кабінеті;
 • допомагає вчителю готувати клас до наступного уроку;

4.       Правила поведінки в їдальні

4.1. При відвідуванні шкільної їдальні здобувачі освіти повинні дотримуватися правил особистої гігієни.

4.2. У шкільній їдальні здобувачі освіти повинні виконувати вимоги вчителів, працівників їдальні та дотримуватися черги.

4.3. Не слід виносити їжу і напої за межі їдальні.

4.4. Під час перебування в їдальні здобувачам  освіти слід дотримуватися гарних манер і поводитися пристойно.

4.5. Здобувачі освіти шанобливо ставляться до працівників їдальні.

4.6. Здобувачі освіти дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.

5.         Відповідальність за збереження особистого майна.

5.1 Здобувачі освіти несуть особисту відповідальність за збереження своїх речей (верхній одяг, портфель з підручниками і навчальним приладдям, спортивна форма, мобільні телефони, планшети та інше).